Witamy na klubowym pokładzie dwójkę nowych instruktorów Klubu Krąg: Dominikę Dobrosielska i Mateusza Fröhlicha! Powodzenia!   ***   W środę 31 stycznia zakończyła pracę w Klubie Krąg, koleżanka Joanna Heller! Asiu dziękujemy!   ***   W niedzielę 29 stycznia, po raz 17-ty na Łazarzu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Wolontariusze Sztabu Łazarz zebrali:262 827,73 zł. Wszystkim z całego serca dziękujemy!   ***   Trwają ferie dla uczniów łazarskich szkół! Udanego wypoczynku i ładowania baterii życzy Klub Krąg!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2013-12-16

Krzysztof Wodniczak

"Randez Vous o 6.10"

W nowo odkrytym Jeżyckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Jackowskiego 5/7 raz w miesiącu odbywać się będzie koncert wzorowany na znanej w latach sześćdziesiątych audycji radiowej Jana hr. Tyszkiewicz "Randez Vous o 6.10" Nadawanej w Radio Wolna Europa.

Kiedy w 1961 roku Jan Nowak Jeziorański dał znać Janowi hr. Tyszkiewiczowi, że zdobyto fundusze na otwarcie redakcji muzycznej, bo jego wielką ambicja było nadawanie do Polski, przejście na pierwszą linie radiowego frontu? Początek lat 60. tych to okres rozkwitu rock and rolla.  Ale w PRLowskim radiu były źle widziane takie przeboje, więc przy odpowiednim starcie mili redaktorzy z RWE niemałe pole do popisu. Może trochę francuska staroświecka nazwa Randez -vous o 6.10 niezbyt pasowała, bo przecież cały trend rockandrollowy wywodził się z Anglii i Stanów Zjednoczonych, ale o dziwo natychmiast chwyciła.

 

"Życie jest niczym echo. Co wysyłasz wraca, co siejesz zbierasz, co dajesz dostajesz? To, czym się zajmujesz, i na czym się skupiasz rozwija się w Tobie- mówi Krzysztof Wodniczak, pomysłodawca i realizator tego nowego cyklu. Aż gęsto od czasów młodości dzisiejszych sześćdziesięciolatków; wydarzenia, nazwiska solistów, nazwy zespołów, Radio Luksemburg, Głos Ameryki czy Radio Wolna Europa. Chyba nie ma osoby, która powiedziałaby ,że nie ma wspomnień muzycznych. Odwołanie do czasów młodości i do tego, że "stare" wciąż jest dobre,że się powszechnie podoba. Dla naszego powojennego pokolenia słuchanie tej audycji było wyrocznią mody i muzyki,  stylu bycia,  rodzajem okna na świat."

 

Zapraszam na premierową audycję na żywo w sobotę 28 grudnia br. o godz.18.10 do bistro Ab Ovo przy ul. Jackowskiego 5/7 vis a vis Starostwa Powiatowego. Zagrają i zaśpiewają soliści i zespoły. Repertuar obowiązujący nawiąże do lat 60 tych (The Shadows, Cliff Richard, Elvis Presley, Jimi Hendrix, The Animals, The Beatles, Rolling Stones, Procol Harum, Herman Hermints, Czesław Niemen, Piotr Szczepanik, Bossa Nova Combo, Niebiesko Czarni).

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt