O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Z klubowej kroniki

2020-02-03

Na czacie z Jerzym Babiakiem (02.02.2010)

Wracamy po przerwie do naszych klubowych wspominek! Na początku lutego 2010 roku pisaliśmy o wspólnej  inicjatywie Klubu Krąg i portalu lazarz.pl:

Portal lazarz.pl na dobre zadomowił się w naszych domach. Wystarczy komputer i połączenie internetowe. Czasami e-mail lub czat nie wystarcza. Dziesięc lat temu ta sytuacja się zmieniła. Kontakt z portalem stał się także możliwy w realu. W każdą środę, redaktor Janusz Ludwiczak  spotykał się z mieszkańcami Łazarza na cotygodniowych dyżurach, pełnionych w Klubie Krąg.

Korzystając z gościny Klubu Osiedlowego Krąg portal lazarz.pl przeprowadził pierwszy z mających się odbywać cyklicznie czatów. [Czat, chat (z ang. chat – rozmowa), to rodzaj internetowej pogawędki będącej jedną podstawowych form komunikacji internetowej.] Pierwszym gościem portalu był pan Jerzy Babiak wieloletni przewodniczący Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w roku 1990 członek Grunwaldzkiego Komitetu Obywatelskiego, w latach 1990-94 Radny I kadencji Rady Miasta Poznania, członek Stowarzyszenia "My Poznaniacy". Nieoczekiwanie zainteresowanie czatem przerosło organizatorów! Po dwudziestu kilku minutach, z powodu przeciążenia bazy danych odmówił posłuszeństwa serwer (liczba połączeń przekroczyła dwa tysiace!). Rozmowa z panem Jerzym Babiakiem została powtórzona tydzień później, przy ponownie dużej ilosci połączeń.

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt