Witamy na klubowym pokładzie dwójkę nowych instruktorów Klubu Krąg: Dominikę Dobrosielska i Mateusza Fröhlicha! Powodzenia!   ***   W środę 31 stycznia zakończyła pracę w Klubie Krąg, koleżanka Joanna Heller! Asiu dziękujemy!   ***   W niedzielę 29 stycznia, po raz 17-ty na Łazarzu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Wolontariusze Sztabu Łazarz zebrali:262 827,73 zł. Wszystkim z całego serca dziękujemy!   ***   Trwają ferie dla uczniów łazarskich szkół! Udanego wypoczynku i ładowania baterii życzy Klub Krąg!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Z klubowej kroniki

2021-12-11

"WEIHNACHTSMARKT" czyli nasza berlińska przygoda, lata temu!

Dziesięc lat Klub Krąg zorganizował wycieczkę do... Berlina na tradycyjny Berlińske Jarmark Bożonarodzeniowe WEIHNACHTSMARKT.

Co roku z końcem listopada, ulice i place w stolicy Niemiec kuszą turystów do odwiedzin, gdy swoją działalność rozpoczynają wystawcy na świątecznych jarmarkach. W Berlinie jest przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie duże jarmarki są czynne codziennie. W adwentowe weekendy ich liczba znacznie wzrasta. Wieczór to najlepsza pora by w pełni docenić ich urok. Ponad ulicami i placami zapalane są tysiące kolorowych światełek, stragany prześcigają się w świątecznych dekoracjach i jasnym oświetleniem podkreślają kolorystykę oferowanych towarów. Podczas naszej wycieczki był czas, by zwiedzić dwa z nich. A tam posilić się regionalnymi specjałami i wypić grzane wino tradycyjne wyroby czy zakupić pamiątki. W grudniową sobotę w drodze na jarmarki zobaczyliśmy i zwiedziliśmy najważniejsze obiekty stolicy Niemiec, w tym Bramę Brandenburską, Historyczny Reichstag, mieszczący obecnie parlament – Bundestag, Katedrę, Unter den  Linden, Potsdamer Platz Muzeum Pergamońskie.

Berlińskie reminiscencje do obejrzenia w naszej galerii.

 

 

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt