Wyborem "Człowieka Roku Łazarza" i wręczeniem Honorowych Tytułów "Przyjaciela Łazarza", zakończyły się we wtorek 29 maja. "29. Dni Łazarza" - największe i najstarsze święto dzielnicowe Poznania!   ***   Klub Krąg zaprasza dzieci do udziału w warsztatach „Wakacje w Kręgu…”. Zajęcia od poniedziałku do piątku 25.06.- 06.07.2018   ***   Zapisy na warsztaty„Wakacje w Kręgu…” od wtorku 5 czerwca (od godz. 16:00)
AKTUALNOŚCI
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2017/2018 - Maj
2018-05-23
Parada Łazarska czyli inauguracja ...
Parada Łazarska czyli inauguracja ...

… okiem Radia Poznań. Najstarsza i najdłuższa impreza dzielnicowa Poznania - tak mówią organizatorzy o Dniach Łazarza. Dziś rozpoczyna się 29. edycja imprezy.  

Pierwszy punkt programu to kilkusetosobowa Parada Łazarska. Mieszkańcy dzielnicy wymaszerują ze szkoły przy ulicy Wyspiańskiego przy akompaniamencie orkiestry dętej. Po paradzie Dni Łazarza oficjalnie zainauguruje prezydent Poznania.  

- Nasza impreza zmienia się tak jak nasza dzielnica - mówi organizator Janusz Heller z klubu osiedlowego "Krąg". - W ciągu ostatnich kilku lat Łazarza się bardzo zmienił. Stał się bardziej dynamiczną dzielnicą. Pojawiło się wiele inicjatyw i pomysłów związanych z tym, co nazywamy społeczeństwem obywatelskim. Pojawiło się wiele stowarzyszeń, organizacji, nowych zjawisk kulturalnych. Mamy zderzenie tradycyjnego Łazarza i tego nowego. O to także chodzi podczas tej imprezy. Z jednej strony kultywowanie tradycji, gwary poznańskiej, z drugiej strony nowe zjawiska.

W programie Dni Łazarza również festyn rodzinny, turniej wiedzy o dzielnicy, symultana szachowa i przyznaniu tytułu "Człowiek roku Łazarza 2018". Tegoroczna edycja imprezy potrwa pięć dni - od 24.05 do 29.05. Organizatorzy zapowiadają, że przyszłoroczne, jubileuszowe Dni Łazarza będą jeszcze dłuższe. (Piotr Jaśkowiak. Radio Poznań)

2018-05-21
Dni Łazarza dla Krzysia
Dni Łazarza dla Krzysia

Przed rokiem Dniom Łazarza towarzyszyła wielka zbiórka na rzecz ciężko chorej Amelki Klatkiewicz. W tym roku wszystkim imprezom organizowanym w ramach święta dzielnicy także będzie towarzyszyć akcja charytatywna dedykowana 10-letniemu Krzysiowi

Podczas 29. Dni Łazarza nasi wolontariusze wsparci grupą Golden Retriever WOŚP i ich wspaniałymi psiakami będą wspierać Krzysztofa Dondajewskiego, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X. Chłopiec jest upośledzony umysłowo, ma autyzm atypowy oraz całościowe zaburzenia rozwojowe. Krzyś w wyniku choroby ma opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową, obniżone napięcie mięśniowe, cierpi na nadwrażliwość na dotyk, dźwięk i światło. Wymaga systematycznej pracy i wielu zajęć rehabilitacyjnych. Krzysztof Dondajewski jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”. 

Tatą Krzysia jest jeden z wolontariuszy z grupy Golden Retriever WOŚP doskonale znanej w Poznaniu z corocznych zbiórek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie Dni Łazarza na odbywających się imprezach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami zbierającymi pieniądze na rzecz 10-letniego Krzysia Dondajewskiego.

Wiemy na pewno, Łazarz pomoże!

2018-05-20
Śpiewamy polskie piosenki
Śpiewamy polskie piosenki
Zapraszamy 5.06. o godz. 19:00 na spotkanie z piosenką. Będzie to koncert z publicznością w roli głównej, bo to Ona wspólnie z artystami wyśpiewa znane polskie przeboje. Nie zabraknie również zabawnych piosenek Szyderców (Klub Szyderców Bis). A wszystko to w towarzystwie zespołu muzycznego. Tym razem tytuł koncertu to "Już za parę dni", a zatem pojawią się piosenki wprowadzające nas w ciepły, letni klimat.
Gospodarzem są artyści poznańskiego kabaretu Klub Szyderców Bis, który swoją twórczością nawiązuje do stylistyki kabaretów okresu międzywojennego. Ich repertuar oparty jest na autorskich piosenkach, nagradzanych na festiwalach piosenki literackiej w całym kraju.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg lub rezerwacja mailowa klubkrag@gmail.com . Koncert w ramach projektu "Scena bez kurtyny" jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań. Organizatorem jest Fundacja "APJA" oraz Klub Krąg
#poznanwspiera
2018-05-19
Zapraszamy na Dni Łazarza!
Zapraszamy na Dni  Łazarza!

Kilkadziesiat wydarzeń (w tym festyny, koncery, wystawy, imprezy spotowo-rekreacyjne) czeka na mieszkańców nie tylko Łazarza z okazji 29. Dni Łazarza, które rozpoczną się w najbliższy czwartek, barwnym korowodem, jaki z udziałem orkiestry dętej, zabytkowych samochodów i szczudlarzy już po raz dwunasty przejdzie ulicą Głogowską. 

W czwartek rozpoczynają się 29. Dni Łazarza. Przez prawie tydzień, bo aż do 29 maja na mieszkańców czekać będzie  wiele wydarzeń - kulturalnych, sportowych, oświatowych i społecznych. Każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Program jest bardzo obfity, są zarówno imprezy sportowe, rekreacyjne, wycieczki, wystawy, koncerty, festyny, recitale. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje. Nie zabraknie również konkursów gwarowych i wycieczek, będzie można zwiedzić ciekawe miejsca i przejść się po tajemniczych zakamarkach Łazarza – zapowiada Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Krąg SM "Grunwald".

29. Dni Łazarza rozpoczną się w czwartek od Parady Łazarskiej, która po godz. 17 wyruszy spod Areny. Parada z udziałem zaproszonych gości - w tym prezydenta Poznania, a także uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców Łazarza w towarzystwie pojazdów zabytkowych i rowerów z Automobilklubu Wielkopolskiego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej wyruszy z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 33 i przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego, Jarochowskiego pod pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Po korowodzie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak uroczyście otworzy 29. Dni Łazarza.

2018-05-12
"Morze, moje morze"

Klub Szyderców Bis to inicjatywa współpracujących ze sobą od trzech lat ludzi nieobojętnych na piosenkę autorską, kabaretową, literacką. Jest to także wspomnienie, ukłon w stronę Klubu Szyderców - kabaretu literackiego działającego w Poznaniu w latach 1932 - 1935. Kolejne spotkanie z kabaretem w Kręgu już w maju podczas „morskiego” koncertu!

Klub Krąg serdecznie zaprasza we wtorek 22 maja o godz. 19:00 na muzyczne spotkanie w ramach programu "Śpiewamy polskie piosenki". Będzie to jak zawsze koncert z publicznością w roli głównej! Nasi goście wspólnie z artystami wyśpiewają znane polskie „morskie”przeboje. Nie zabraknie oczywiście, zabawnych autorskich piosenek w wykonaniu gospodarzy czyli Klubu Szyderców Bis. A wszystko to w towarzystwie zacnego zespołu muzycznego. Tym razem tytuł "Morze, moje morze", a zatem pojawią się piosenki w klimatach morskich. 

Gościem koncertu "Morze, moje morze" będzie Paweł Ruszkowski z Kościerzyny, mający na koncie kilkadziesiąt kompozycji do wierszy polskich poetów. Wybrane utwory z lat 2010-2013 do słów L. Staffa, A. Zagajewskiego, B. Leśmiana, E. Stachury i A. Osieckiej znalazły się na debiutanckiej solowej płycie artysty zatytułowanej „ARS POETICA” (2016). W kwietniu 2017 wydał drugą płytę pt. „Kamiszczi", zawierającą kilkanaście unikatowych piosenek poetyckich w języku kaszubskim, w opracowaniach na jazzowo-folkowy kwintet. W swoim repertuarze ma także własne interpretacje standardów piosenki polskiej i światowej, swobodnie wplatane w autorskie recitale. 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg ul.R Dmowskiego 37 lub rezerwacja mailowa klubkrag@gmail.com . Koncert w ramach projektu "Scena bez kurtyny" jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań. Organizatorem koncertu jest Fundacja "APJA" oraz Klub Krąg.

Copyright (c) 2006-2018 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Kontakt