W czwartek 23 czerwca w Klubie Krąg oficjalnie zakończono sezon kulturalny 2021-2022.   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022". „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!   ***   Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2021/2022 - Czerwiec
2022-06-26
"Senioriada 2022", czyli: „Dozwolone od lat osiemnastu”

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Grunwald”, to nie tylko cztery osiedla, ale i cztery kluby osiedlowe: "Raszyn", "Kopernik", "Rondo" i nasz łazarski "Krąg"! W każdym z nich działają aktywnie seniorzy… To właśnie ta grupa, najczęściej korzysta z proponowanych klubowych aktywności. Sztandarową imprezą tego środowiska jest od lat, "Senioriada" – wydarzenie, które na stałe wpisało się w klubowe kalendarze. W tym roku odbyła się po raz osiemnasty!

Ten jednodniowy pobyt za miastem, na łonie przyrody, to dzień na który, grunwaldzcy seniorzy czekali dwa, długie "pandemiczne" lata. Reprezentacje czterech grunwaldzkich klubów,  szczelnie wypełnionym autokarami pojawiły się w dawnej, harcerskiej bazie we Wronczynie, aby w "pięknych okolicznościach przyrody" (jezioro, sosnowy las), bawić się na osiemnastej  (już) senioriadzie. Nic dziwnego, że w tym roku zabawa odbywała się pod hasłem „Dozwolone od lat lat osiemnastu”. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, jak przystało na pełnoletnich, odpowiedzialnych ludzi...            

Uczestników imprezy przywitał niezawodny zespół „Wiwaty”, zabawiajacy gości muzyką biesiadną oraz ludowymi przyśpiewkami. Reprezentująca barwy Klubu Krag pani Halina Pierzynowska, piosenką „Kwiat Magnoli” podbiła serca widzów i jednogłośnie zdobyła "nagrodę publiczności". Gratulujemy!  Na uczestników tegorocznej  „Senioriady” czekało całe mnóstwo atrakcji. Wymieńmy kilka z nich: konkurs strzelecki, przejazd bryczką po okolicznym lesie, konkurs fajczarski, kąpiel w jeziorze, no i rzecz jasna: tańce (to co nasi seniorzy kochają najbardziej!)
Wspólne biesiadowanie jak zawsze integrowało grunwaldzkie kluby. W końcu: „Wszyscy seniorzy to jedna rodzina, starszy czy młodszy chłopak czy dziewczyna...”. (Na podstawie tekstu Wojtka Wysockiego oprac. JH)

2022-06-17
"Przez żołądek do kultury": Filipiny!

Hello everyone! We cordially invite you to the presentation of such an interesting country as the Philippines. If you are interested to learn about traditions, food and other curiosities, we invite you to the Klub Krąg na Łazarzu, at ul. Dmowskiego 37. The presentation will be translated from English into Polish. The following entries are required: zapisy.klubkrag@gmail.com. It will start at 5 p.m. and will end around 7 p.m.! The presentations are part of Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA project financed by the Poznań City Hall. We hope to see you all there! Click on the link to find more information about the event:https://www.facebook.com/events/435122561764540?ref=newsfeed.

2022-06-06
Łazarz. Dzielnica do pokochania!
Łazarz. Dzielnica do pokochania!

O tej dzielnicy powstają książki i podcasty. Mówi się o niej jako o architektonicznej perełce Poznania. Jak zaznacza dr. Liliana Krantz-Domasłowska - jest to jedyna w swoim rodzaju dzielnica samowystarczalna. Co takiego w sobie ma, że przyciąga coraz więcej osób? Przekonamy się już w środę, to wtedy startują 32. Dni Łazarza.

Dni Łazarza wracają po pandemicznej przerwie! Jak co roku (a, dokładniej od 2006r.) rozpocznie je Parada Łazarska. Tym razem mieszkańcy dzielnicy podkreślą swoją społeczną tożsamość udziałem w jubileuszowej, piętnastej paradzie. Nie zabraknie wydarzeń pokazujących działania łazarskich szkół i domów kultury, nie zabraknie międzypokoleniowej integracji przy drugim Łazarskim Pikniku Artystycznym - czyli otwartej imprezie dla lokalnej społeczności w różnym wieku z warsztatami i występami w ogrodzie przy MDK nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1. Podczas tej edycji nie zapomniano także o najmłodszych. Odbędą się warsztaty dla dzieci, quizy wiedzy o Łazarzu i z gwary poznańskiej, warsztaty kulinarne w Restauracji CUCINA, zajęcia plastyczne i teatr kamishibai dla dzieci, eko-warsztaty dla dzieci, turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych, czyli Łazarski Omnibus 2022. Spośród wydarzeń dla seniorów warto wspomnieć chociażby Gry planszowe z seniorami w XXXVII LO. Podczas ostatniego dnia wydarzenia poznamy z kolei laureatów nagród: Człowieka Roku Łazarza 2022 oraz Przyjaciela Łazarza oraz Nagrody im. Nagrody im. Stanisława Strugarka.

(Według tekstu:Katarzyny Nowickiej-Rynkiewicz. Wydawnictwo Miejskie Posnania).

2022-06-03
Koncert "La Musica" - otworzy 32. Dni Łazarza
Koncert

Zapraszamy na koncertowe wydarzenia 32. Dni Łazarza przygotowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Dni Łazarza to, jak powszechnie wiadomo doroczne święto naszej dzielnicy. „Nasze konserwatorium muzyczne z ulicy Głogowskiej”, będzie w nim w tym roku bardzo widoczne. Muzyczna szkoła rozpocznie 32. Dni Łazarza znakomitym „prologowym” koncertem w środę (8.06); potem podczas  Parady Łazarskiej (9.06) zespoły muzyczne zagrają na otwarciu i zakończeniu i w kolejnych koncertach: sobota (11.06) na płycie Rynku Łazarskiego, niedziela (12.06) w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej.

Koncert „La Musica” z udziałem Chóru, Big- Bandu i Orkiestry Dętej Zespół Szkół Muzycznych, odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. St. Kostki w najbliższą środę, 8 czerwca o 18:00! Koncert włączony jest w obchody Dni Łazarza organizowane rokrocznie przez Klub Krąg. Dyrygenci Laura Stieler i Stanisław Gruszka wraz z zespołami czekają na Szanowną Publiczność. Drodzy Poznaniacy, to wszystko dla naszego Fyrtla.

2022-06-02
Już wkrótce 32. Dni Łazarza
Już wkrótce 32. Dni Łazarza

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają Dni Łazarza, czyli najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu. 

Dni Łazarza odbyły się ostatni raz w 2019 roku (były to 30. jubileuszowe). Z powodu pandemii i epidemicznych obostrzeń dzielnicowe święto nie zostało zorganizowane w ciągu ostatnich 2 lat (jedynie zorganizowano wydarzenia on-linowe w 2020 roku). W czwartek oficjalnie rozpoczyna się tygodnie świętowanie na Łazarzu. 

"32. Dni Łazarza odbędą się w 32. rocznicę istnienia samorządnego Poznania. Zaczniemy od Parady Łazarskiej, która przejdzie ulicami Łazarza na Rynek Łazarski. W tym roku będzie to główne miejsce, gdzie odbywać będą się Dni Łazarza – zaplanowaliśmy liczne koncerty i występy" – powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg". 32. Dni Łazarza rozpoczną się już w środę prologiem. O godz. 18:00 w auli szkoły katolickiej przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się koncert zespołów i chórów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. 

W czwartkowe popołudnie odbędzie się jubileuszowa, 15. Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą". Serdecznie zapraszamy! (tekst: Janusz Ludwiczak. lazrz.pl)

2022-06-01
"Razem z Ukrainą"

Dni Łazarza wracają po dwuletniej przerwie, a w tym roku poczas trzydziestodrugiej edycji towarzyszy im hasło "Razem z Ukrainą".

Łazarz, został nasycony mieszkańcami przybywającymi z Ukrainy, co jest zrozumiałe - blisko tu z dworca, niedaleko są też centra rejestracji na Międzynarodowych Targach Poznańskich czy na Arenie - zaznaczają organizatorzy. Do hasła i polsko-ukraińskiej przyjaźni nawiązują następujące wydarzenia: "No war" - otwarcie miedzynarodowej wystawy plakatów, "Chwała Ukrainie" - wieczór polsko-ukraiński, czy polsko-ukraiński spacer fotograficzny "śladami łazarskiej przyrody". Szczgółowy program przygotowywanych imprez znajdziecie państwo: tutaj!

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt